Filc, Podkładki filcowe

Modne dodatki do Twojego salonu

Z trendami wnętrzarskimi jest podobnie jak z modą – można w nich wyróżnić główne kierunki, jednak każdego roku projektanci wnętrz podsuwają coraz to nowe pomysły. W ostatnim czasie na wielu polach możemy zaobserwować chęć powrotu do natury, co szczególnie wyraźnie widać właśnie w trendach wnętrzarskich. Dobrym przykładem jest tu ekologiczny filc, z którego wykonane są produkty w Felt Label.  Sprawdźcie poniżej, jakie główne trendy dominują w tym roku oraz na jakie modne dodatki moim zdaniem warto jest postawić!

Jaki jest twój styl? Przegląd trendów wnętrzarskich 2021

Jeśli chodzi o trendy we wnętrzach, 2021 rok bez dwóch zdań został „zdominowany” przez naturę. Projektanci zwracają uwagę przede wszystkim na barwy – brązy, beże i odcienie szarości, kojarzące się z matką naturą. Jednak to nie wszystko – popularnymi kolorami są w tym roku również odcienie zieleni i niebieskiego, nawiązujące do uspokajającej wody, lasów oraz nieba. Inspiracja naturą to nie tylko kolory, ale również same materiały. I tutaj nie ma niespodzianki: najbardziej popularnym materiałem w roku 2021 jest drewno – używane nie tylko jako materiał meblowy, ale również jako materiał wykończeniowy – do podłóg czy ścian. Poza drewnem na czasie jest także bambus, kamień, szkło czy ceramika.

Wyraźnie widać także modę na ażury pod każdą postacią i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, ale również metalu – w kolorze miedzianym bądź złotym. Powrót do natury w trendach wnętrzarskich ma bardzo istotny aspekt – podobnie jak inne branże, również branża wnętrzarska stawia na zrównoważony rozwój i recykling. Poza przedmiotami pochodzącymi z małych lokalnych manufaktur czy zrobionych samodzielnie, warto postawić na vintage i przedmioty z tzw. „odzysku”.

Nie mogłabym też zapomnieć o roślinach – w połączeniu ze wspomnianymi materiałami i kolorami duże, zielone rośliny wprowadzają do mieszkania niesamowity klimat i pozytywnie oddziałują na domowników!

Dodatki do salonów – nasze propozycje

W związku z tym, że w mojej manufakturze większość dodatków do domu stanowią produkty z filcu, chciałabym podsunąć Wam kilka pomysłów na ekologiczne dekoracje na meble, zgodnie z tym, co mówią trendy wnętrzarskie 2021. Zanim przejdziemy do dekoracji stołu, być może zainspirują Cię równie ciekawe przedmioty, które wyszły spod mojej ręki dość niedawno. Są to przede wszystkim filcowe osłonki na doniczkę oraz filcowe kosze, mogące pełnić multum różnorodnych funkcji. To dodatki całoroczne, które sprawdzą się właściwie w każdym wnętrzu – taki też cel przyświecał mi podczas ich projektowania. Drugą kategorią dodatków są ozdoby sezonowe, które uświetnią salon w trakcie świąt. Jednak jedną z najszerszych kategorii w Felt Label, jeśli chodzi o dodatki do salonu, stanowią…

Podkładki na stół do salonu

Podkładki na stół do salonu to szeroka seria dodatków, wśród których każdy znajdzie coś dla ciebie. Filcowe podkładki na stół charakteryzują się wysoką trwałością, dzięki czemu taki przedmiot będzie Wam służył naprawdę długo. W mojej manufakturze znajdziecie zarówno proste, geometryczne wzory, a więc np. podkładki w kształcie koła czy kwadratu, ale również o wiele bardziej wymyślne kształty, które możemy uzyskać dzięki nowoczesnej technologii laserowego cięcia. Warto tutaj podkreślić, że podkładki na stół mogę dla Was wyciąć w wielu kolorach. Tak więc mogą z jednej strony stanowić nienachalny i praktyczny dodatek, z drugiej – stać się wyraźną ozdobą – w przypadku oryginalnych kształtów i wyrazistych kolorów, takich jak chociażby żółć czy intensywnie krwista czerwień.

Lokalne wspieranie twórców

Dekoracje na meble to bardzo szeroka gama produktów, które można kupić w sieciówkach, dedykowanych sklepach wnętrzarskich lub u lokalnych twórców. Pandemia koronawirusa, z którą walka nie została jeszcze niestety zakończona, dała w kość wielu dużym, ale również małym firmom. Jeśli poszukujesz modnych dodatków do domu, stawiasz na oryginalność i trwałość – weź pod uwagę zakupy w lokalnych, małych manufakturach. Poza aspektem wsparcia polskich firm, decydując się na taki zakup zyskujesz pewność, że w dany przedmiot zostało włożone 100% serca. Niemniej ważna jest kwestia solidności i trwałości – próżno szukać w sieciówkach produktów wykonanych z dobrych materiałów – co innego, jeśli chodzi o produkty wychodzące spod ręki lokalnych, polskich twórców. Warto wspierać się wzajemnie!

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.