Wnętrza

Najpopularniejsze Trendy Wnętrzarskie

Multifunkcjonalność

W 2023 roku modne wnętrza to te, które spełniają wiele zadań jednocześnie. Multifunkcjonalność w aranżacji pomieszczeń ma dwie kluczowe interpretacje. Po pierwsze, chodzi o przestrzenie łączące różne funkcje, takie jak salon połączony z jadalnią i kuchnią czy sypialnia z wygodnym biurem. Choć ten trend nie jest nowością i zyskuje na popularności od kilku sezonów, wciąż pozostaje ważny. Druga interpretacja dotyczy całego domu. Okres izolacji, który przyniosła pandemia, sprawił, że nasze aspiracje związane z własnymi czterema ścianami nabrały nowego znaczenia. Teraz bardziej niż kiedykolwiek dążymy do stworzenia w naszym domu komfortowej przestrzeni, która sprosta różnorodnym potrzebom. Obejmuje to nie tylko tworzenie przestrzeni do jedzenia, snu, rodzinnych spotkań i relaksu, ale także urządzanie domowego kina, strefy SPA, małej siłowni czy nawet sauny. W 2023 roku nowoczesne i modnie urządzone domy stawiają na multifunkcjonalność i samowystarczalność, tworząc idealne miejsce do życia.

Bliski kontakt z naturą

Trendy w dekoracji wnętrz na rok 2023 nadal czerpią inspirację z natury i promują korzystanie z ekologicznych rozwiązań. Chociaż to podejście nie jest nowe, to wciąż bardzo popularne i można spodziewać się, że będzie obecne przez długie lata. W nowoczesnych wnętrzach stawiamy na naturalne materiały, ale to nie wszystko. Szczególnie cenione jest wykorzystywanie mebli i dodatków stworzonych z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, jak produkty FeltLabel

Oprócz tego, w modnych wnętrzach nie brakuje innowacyjnych rozwiązań, które sprzyjają bardziej ekologicznemu stylowi życia. Wśród nich znajdują się estetyczne i wygodne pojemniki do segregacji odpadów, perlatory, które zwiększają efektywność zużycia wody, oraz energooszczędne źródła światła – te rozwiązania stanowią integralną część trendy aranżacji wnętrz już teraz.

Harmonia i dynamika

Które barwy będą dominować w nowoczesnych wnętrzach w 2023 roku? Według Instytutu Pantone, baza kolorów nadal pozostaje stosunkowo neutralna. Popularne będą chłodne odcienie ostrygowej szarości, odświeżający, szarozielony odcień, ciepła i subtelna brzoskwiniowa tonacja, delikatna czekolada oraz głęboki, atramentowy granat.

Jednak prawdziwą dynamikę wnętrza wprowadzą akcenty i bardziej zdecydowane punkty. Obserwujemy tu wiele intensywnych barw, takich jak wyrazisty żółty, soczysty koral, egzotyczna zieleń, delikatny błękit oraz kwiecisty fiolet. Wyraźnie zauważalny w nadchodzących trendach jest także odcień lawendowy, który z pewnością będzie często spotykany w najmodniejszych aranżacjach wnętrz. Pamiętaj, że to dodatki tworzą charakter wnętrza. Można zmienić go w łatwy sposób zmieniając je i łącząc w niecodzienny sposób.

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz ukazują przestrzenie o niezwykłej elastyczności i wielofunkcyjności, zawsze dostosowane do wyjątkowego stylu życia ich mieszkańców. W tym roku można spodziewać się rozwiązań, które zadowolą zarówno miłośników stonowanych odcieni i naturalnych materiałów, jak i tych, którzy pragną błasku i chłodnej elegancji w swoim otoczeniu.

Jeśli jesteś osobą, która ceni harmonię i spokój we wnętrzach, na pewno docenisz trendy skoncentrowane na neutralnych kolorach i przyjaznych materiałach. Dzięki nim można stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksowi i wyciszeniu, co jest szczególnie ważne w naszym intensywnym życiu codziennym.

Który z tych trendów najbardziej przemawia do Twojego gustu? Wybierając aranżacje wnętrz, zawsze warto kierować się własnym stylem życia, preferencjami i potrzebami. W końcu to Twoje wnętrza, które powinny być odzwierciedleniem Twojej osobowości i komfortu.

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.