T: +48 888-787-473     E: [email protected]

O mnie

O mnie

Cześć, tu Martyna z Felt Label. Pozwól, że skorzystam z okazji, że jesteś na tej stronie i przybliżę Ci historię mojej marki. Otrzymujemy codziennie wiele wiadomości, większości z nich nie czytamy, nie zaglądamy nawet do środka, ale ta nie jest „spamem”, a moją historią, która może Cię zainteresować.

Z wykształcenia jestem magistrem sztuki o specjalności z projektowania wnętrz. Jednak szybko przekonałam się, że zdecydowanie bliżej mi do rękodzieła, oraz tworzenia rzeczy codziennego użytku, a nie tylko wykonywania projektów 3D.

Od początku prawie wszystko robię sama z niewielką pomocą męża i brata. Wymyślam, projektuje, robię prototypy, kontaktuję się z Tobą mailowo i telefonicznie, szyję, pakuję i dostarczam na pocztę. Fotografuję produkty, a życie pracowni dokumentuję codziennie na Instagramie, gdzie serdecznie Cię zapraszam.  

Felt Label istnieje już około 8 lat. Na samym początku nie było łatwo, obawy były wielkie czy dam radę i zostały do dziś :). Zaczynałam w swoim mieszkaniu wycinając filc ręcznie, aż do momentu, w którym trzeba było podjąć decyzję o zakupie plotera laserowego (tj. ogromnym kolosie) i tak wylądowałam w osiedlowym garażu.

Było to rozwiązanie czasowe i wymusiło po raz kolejny zmianę lokalizacji, tym razem przeniosłam się do ciemnej pracowni bez okien w zimnej i starej kamienicy. Przez dłuższy czas starałam się ignorować doskwierające mi brak miejsca, światła słonecznego i wstydziłam się pokazywać tą pracownię na zdjęciach. W miarę upływu lat, pracowało mi się coraz trudniej i w końcu doszłam do wniosku, że czas na kolejny krok… 

Cieszyłam się, że klientów przybywa i nie brakuje mi pomysłów na dalsze projekty, co sprawiało mi ogromną radość. Jednak długo zajęło mi oswajanie się z myślą, że czas na kolejny krok.

Mimo strachu zdecydowała się podjąć wyzwanie i od niedawna, długo oczekiwane marzenie się spełniło. Jest druga pracownia z dużymi oknami, z regałem, który mieści wszystkie produkty i długi blatem, na którym można komfortowo pracować. Wreszcie mogę  też robić moje ukochane zdjęcia.

Może dla Ciebie to żaden wyczyn, bo może podejmujesz się o stokroć bardziej skomplikowanych wyzwań. Mimo to jestem z siebie dumna  i tutaj należą się podziękowania dla wszystkich, którzy chcieli mieć u siebie to co robię, oraz dla tych którzy piszą, dzwonią, oznaczają FL na zdjęciach. Tak wiem, banał… ale gdyby nie Ty to dla kogo miałabym się rozwijać i wychodzić ze strefy komfortu ;)

Może już teraz dość o mnie, a opowiem Ci o materiałach z którymi pracuje i produktach, które tworzę… 

Od samego początku używam ekologicznego filcu syntetycznego, który powstaje z recyklingu włókien poliestrowych np. butelek PET. Jest on bardzo wytrzymały, odporny na rozrywanie i tarcie, a zarazem lekki i elastyczny, niegniotący się, łatwy w praniu i  konserwacji. Mogę z niego wykonać zarówno torebki jak produkty codziennego użytku czy dekoracje.

Próbowałam pracować również z innymi materiałami, ale ostatecznie moją miłością niezmiennie jest filc. Romansuję też ze sklejką brzozowa, bawełną i tkanym sznurkiem.

Pierwsze produkty powstawały w bardzo nieskomplikowany sposób, przy użyciu prostych narzędzi (np. od nożyka do tapet). A zakup plotera umożliwił mi wykonywanie nowych bardziej skomplikowanych projektów.  

W mojej ofercie, bazę stanowią damskie torebki w wielu fasonach. Poza tym uwielbiam tworzyć dekorację do wnętrz, które znajdziesz również w ofercie mojego sklepu.  

Bardzo lubię realizować produkty na indywidualne zamówienie, szyte na miarę. Praca nad nimi jest dużym wyzwaniem, ale daje mi ogromną satysfakcję. Wachlarz pomysłów moich klientek jest ogromny. Wiele z tych produktów wchodzi później do stałej oferty sklepu.  

Staram się pracować nad produktami, takimi jakie sama chciałabym otrzymać. Począwszy od funkcjonalności, wzornictwa i wykończenia, a na pakowaniu kończąc.

Jeśli zdecydowałaś się na złożenie zamówienia, to prawdopodobnie przesyłka już do Ciebie dotarła lub jest w drodze. Mam nadzieję, że to co znajdziesz w środku spełnił Twoje oczekiwania. Ufam, że zostaniesz ze mną na dłużej i nie będzie to pierwsze, ale jedno z wielu zamówień, nie tylko dla Ciebie, ale również dla kogoś bliskiego.

Jeśli nadal nie udało mi się przekonać Cię do wyrobów z filcu lub potrzebujesz więcej czasu na podjęcie decyzji to zapraszam na Felt Label’owego Instagrama. Znajdziesz tam komentarze i opinie moich obecnych klientek oraz porcję aktualnych wiadomości z życia pracowni, nowościach, jakie pojawiają się w sklepie czy aktualnych promocjach.