Filc, Podkładki filcowe

Podkładki na stół – jak wybrać oraz jak pielęgnować?

Jak być może udało Ci się zauważyć, portfolio sklepu Felt Label ulega systematycznemu poszerzaniu o praktyczne dodatki do domu. Podkładki pod kubek i podkładki na stół były jednymi z pierwszych akcesoriów, które postanowiłam wprowadzić do mojej oferty. Impulsem do ich stworzenia była matka wszystkich wynalazków, czyli potrzeba. I tak, z bardzo prostych podkładek w niewielu wersjach, dzisiaj w Felt Label możesz przebierać w kolorach, wzorach, a nawet okazjach. No właśnie – wiele moich klientek pyta, jak wybrać podkładki na stół, a także – jak je pielęgnować? Na te pytania postaram się wyczerpująco odpowiedzieć w poniższym artykule ?

Jakie podkładki na stół do salonu?

To praktyczne akcesorium używane jest przede wszystkim w kuchni i jadalni, ale również – w salonie. To w tym pomieszczeniu spędzamy masę czasu z domownikami, ale również przyjmujemy tam gości. Tym bardziej powinniśmy zadbać o zabezpieczenie naszego stołu, bo nigdy nie wiadomo kiedy magiczna siła przechyli filiżankę z kawą, a jej zawartość w mgnieniu oka wyląduje na naszym stole… Podkładki na stół do salonu pełnią więc przede wszystkim funkcję praktyczną, bo zabezpieczają go przed zabrudzeniem, ale również wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi – rysami czy działaniem gorącej temperatury. Niezależnie od tego, czy Twój stół jest szklany, drewniany czy wykonany z innego materiału, podkładki na stół przydadzą się również wtedy, gdy spożywacie w salonie posiłki. Poza funkcjami praktycznymi, podkładki są też ciekawą ozdobą pomieszczenia, warto więc wybrać takie, które będą cieszyć nasze oko ?

Jakie podkładki na stół do salonu wybrać – zapytasz… Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest taka łatwa, ponieważ wszystko tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji i gustu, a o tym drugim jak wiemy – kategorycznie się nie dyskutuje ?. Można jednak posiłkować się pewnym schematem, który chociaż w jakimś stopniu ułatwi nam wybór.

Podkładki na co dzień vs. podkładki na stół okazjonalne

W ofercie mojego sklepu znajdziesz szeroki wachlarz podkładek, które świetnie będą pełnić swoje zadanie na co dzień, ale również od święta. Przynajmniej dwa razy w roku mamy szczególną okazję, podczas której dekorujemy nasze mieszkania i domy zgodnie z nadchodzącym czasem – jest to oczywiście Wielkanoc i Boże Narodzenie. Z pewnością posiadasz na te okazje wiele ozdób – podkładki na stół do salonu mogą być jedną z nich. Dużym plusem jest to, że podkładka pełni dwie role – praktyczną i ozdobną, więc podkładki mogą być oryginalną, minimalistyczną ozdobą na stole, który nie będzie potrzebował już wielkiej, dodatkowej oprawy świątecznej.

Kolorowe, czy może eleganckie podkładki na stół?

Podkładki na stół do salonu na co dzień to z kolei produkty, które warto wybrać zgodnie z tym, jakie kształty nam się podobają, a także jakim stylem charakteryzuje się nasz salon. W Felt Label znajdziesz zarówno bardzo proste, klasyczne filcowe podkładki w kształcie koła czy prostokąta, ale również bardziej wymyślne kształty – w liście, monsterę, w motyw mandali czy geometrycznego wzoru. Podobnie jak w przypadku kształtu podkładki filcowe możesz zakupić w wielu kolorach, dopasowując je do wnętrza. Najbardziej klasycznym kolorem podkładek na stół do salonu jest szarość, która jest stonowana, elegancka, tajemnicza, ale również świetnie współgrająca z innymi barwami.

Podkładki na stół do salonu możesz także zamówić w barwach, których próbnik zobaczysz na karcie poszczególnych podkładek.

O pielęgnacji filcu

Jak wspomniałam już wcześniej, podkładki na stół do salonu to świetny sposób na zabezpieczenie naszego stołu przed zabrudzeniami z jedzenia czy napojów. Wiele osób pyta mnie w mailach lub wiadomościach prywatnych na Instagramie, czy zalana filcowa podkładka na stół to przeżyje czy też staniemy przed koniecznością jej całkowitej wymiany. Filcowe podkładki na stół mają ogromną przewagę nad materiałowymi podkładkami z sieciówek – są bardzo łatwe w czyszczeniu, więc można je z powodzeniem także prać! Najważniejsza kwestia jest taka, że filc po praniu nie będzie się rozciągał ani kochmacił, więc wypadek z kawą czy herbatą nie ukróci żywota podkładek ?. Filc można prać ręcznie, ale również w pralce – pod warunkiem stosowania niskiej temperatury bez wirowania. Pamiętaj, że drobne paproszki można łatwo usunąć chociażby szczotką do ubrań, a prania filcowych produktów używajmy w sytuacjach wyższej konieczności ?

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.