Podkładki filcowe

Podkładka filcowa monstera – piękna dekoracja do domu!

Być może udało Ci się dostrzec, że w moich mediach społecznościowych i zdjęciach produktowych drugoplanową rolę odgrywają różnego rodzaju rośliny. Jestem ich ogromną fanką i rzeczywiście moja kolekcja jest dosyć pokaźna :). Jednym z gatunków, który nie dość, że dostarcza mi estetycznych wrażeń, to inspiruje do tworzenia nowych produktów, jest monstera. Dzisiaj chciałabym Ci przybliżyć skąd wziął się fenomen tej rośliny i dlaczego filcowe podkładki z tym motywem sprawdzą się w każdym domu!

Monstera dziurawa i jej popularność

Nie da się ukryć, że monstery królują w wielu wnętrzach. Nic w tym dziwnego, ich pokaźne rozmiary i liście o oryginalnym kształcie zdobyły serca wielu osób. Monstera nie tylko pięknie wygląda, ale również wbrew pozorom daje się ujarzmić przy odrobinie cierpliwości :). Jest łatwa w uprawie i bez problemu adaptuje się do warunków, jakie panują w danym pomieszczeniu.

Monsterę charakteryzują duże, zielone, nacinane liście posiadające gładką fakturę. Matka natura obdarzyła monsterę licznymi korzeniami powietrznymi, dzięki którym żywa monstera potrafi sprawić psikusa – np. przyczepić się do podłoża. Naturalnym środowiskiem tych roślin są tropikalne lasy, jednak łatwość adaptacji do warunków sprawia, że są one popularne w domach i biurach na całym świecie.

Istnieje bardzo wiele gatunków monstery. Tą najbardziej popularną jest monstera dziurawa, która potrafi urosnąć do imponujących wymiarów – nawet do ponad 2 metrów (w środowisku naturalnym osiąga wysokość nawet 20-tu!). Charakterystycznie „powycinane” liście stanowią od lat modny motyw we wnętrzach. Nie mogłam więc nie wykorzystać go i nie wykonać podkładek z filcu w tym modnym i lubianym kształcie.

Podkładki filcowe w kształcie Monstery

Podkładki filcowe to przedmioty cechujące się nie tylko walorami dekoracyjnymi, ale przede wszystkim – praktycznymi. Chronią nasze stoły przez zniszczeniem czy zarysowaniem.

Motyw monstery postanowiłam wykorzystać do małych podkładek pod kubek, dużych podkładek (np. pod talerze), a także do projektu gigantycznego liścia, który świetnie może pełnić rolę serwety czy też ogromnej podkładki :). Są to produkty w 100% ekologiczne – dla każdego, kto ceni sobie funkcjonalność, estetyczny wygląd i dba o środowisko naturalne.

Jeśli chcesz nadać wyjątkowego charakteru na swoim stole czy biurku – podkładki filcowe w kształcie monstery to produkt dla Ciebie. Można go zamówić w dowolnym kolorze. To również niedrogi, ale sympatyczny prezent na każdą okazję! Szczególnie polecam je osobom, dla których ekologia jest niesamowicie ważna, ponieważ sama przywiązuję do niej ogromną uwagę, produkując przedmioty w mojej manufakturze.

https://feltlabel.pl/sklep/mala-podkladka-filcowa-w-ksztalcie-liscia-monstery/

Duża podkładka filcowa w kształcie liścia Monstery sprawdzi się również jako atrakcyjny prezent dla wszystkich osób ceniących sobie nietuzinkowe i oryginalne dekoracje wnętrz. W odróżnieniu od produktów pochodzących z masowej produkcji, podkładki filcowe z małej manufaktury charakteryzuje wyjątkowa trwałość.

https://feltlabel.pl/sklep/duza-podkladka-filcowa-w-ksztalcie-liscia-monstery/

Filcowa szara serweta w kształcie liścia Monstery

Filcowa szara serweta w kształcie gigantycznego liścia Monstery

PS – czy wiesz, że możesz zdobyć kwiaty z mojej pracowni? W jaki sposób, opisuję w poniższym artykule:
https://feltlabel.pl/zielone-qa-jak-zdobyc-darmowe-kwiaty-z-mojej-pracowni-i-jak-w-ogole-o-nie-dbam/

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.