Kosze filcowe

Filcowe kosze – w sam raz na wiosenne porządki

Wprawdzie do utęsknionej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto pomyśleć o porządkach w domu czy mieszkaniu. Sukcesywnie poszerzam ofertę mojej manufaktury o przydatne przedmioty. Nadeszła więc pora na stworzenie linii produktów, ułatwiających utrzymanie codziennego porządku i przechowywanie różnego rodzaju rzeczy – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Jak produkty Felt Label mogą Ci pomóc podczas wiosennych porządków? Zapraszam do lektury :)

Filcowe kosze jako pomocny element w organizacji domu

Jedną z zaprojektowanych przeze mnie ostatnio nowości są filcowe kosze. Inspiracją była potrzeba uporządkowania wielu różnorodnych drobiazgów. Z pewnością znasz to uczucie, gdy w każdym kącie mieszkania przewracają się drobne przedmioty. Trudno dla nich na szybko znaleźć właściwe miejsce, a jednocześnie chcesz, aby były zawsze pod ręką. Nie ukrywam, że na stworzenie filcowych organizerów miał też duży wpływ bycia mamą chodzącego już urwisa :)

Do asortymentu w moim sklepie dodałam modele o konkretnych wymiarach. Jeśli jednak potrzebujesz organizerów z filcu na wymiar dopasowany do regału czy szafki – poinformuj mnie o tym. Z miłą chęcią stworzę kosz o takich wymiarach, które ułatwią Ci przechowywanie.

Możemy dowolnie zmieniać jego głębokość, szerokość i długość. Moje filcowe organizery występują bez uchwytów lub z nimi – co dodatkowo rozszerza ich możliwości użytkowe.

W tej chwili kosze wykonywane są wyłącznie w kolorze szarym, który świetnie współgra z większością wnętrz, szczególnie tych utrzymanych w duchu minimalistycznym i nowoczesnym. Dzięki stonowanej barwie kosze nie rzucają się w oczy i bez problemu możemy wykonać zestaw organizerów do jednego pomieszczenia – będą ze sobą spójne.

Przechowuj wszystko, co chcesz

Z radością odkryłam, jak wiele zastosowań ma taki organizer. Jak zdecydowana większość moich produktów, kosze do domu zostały wykonane ze sztywnego, syntetycznego filcu o grubości czterech milimetrów. W związku z tym jest niezwykle lekki i poręczny. Zazwyczaj jestem pierwszą testerką nowo powstałych produktów, nie inaczej było również i tym razem :)

W filcowych koszach można pomieścić i schować naprawdę wszystko, co przyjdzie Ci do głowy: gazety, zabawki, koce, szale i czapki i różnego rodzaju codzienne bibeloty. Filcowy organizer sprawdzi się również z powodzeniem w biurze czy domowym gabinecie – do przechowywania korespondencji czy jakichkolwiek innych dokumentów.

Ciekawym zastosowaniem może być użycie kosza jako osłonki do doniczki, jeśli ta nie cieszy Twoich oczu swoim designem :).

Na życzenie mogę w koszach zastosować wewnętrzne podziałki, które jeszcze bardziej ułatwią organizację i przechowywanie rzeczy w należytym porządku. Kosze mogą być też spersonalizowane czy dodatkowo ozdobione – w tym celu napisz do mnie lub zadzwoń :). Filcowe organizery w połączeniu z podkładkami tworzą bardzo ciekawy zestaw – również na prezent!

Minimalistyczny kosz w kształcie kwadratu

Filcowy koszyk

Ten minimalistyczny, kwadratowy kosz z filcu pojawił się w mojej manufakturze jako pierwszy:). Zaprojektowałam go na wzór pudeł, które często zalegają w naszych domach czy biurach. Przewagę nad pudłem ma taką, że się nie niszczy – jest niesamowicie wytrzymały i nawet przechowywanie ciężkich przedmiotów i częsta zmiana lokacji organizerów nie odbije się na jego trwałości:)

Filcowy kosz prostokątny

https://feltlabel.pl/sklep/filcowy-kosz/

Ten prostokątny, filcowy organizer z powodzeniem odnajdzie się w każdym pomieszczeniu: salonie, przedpokoju, kuchni, a nawet w łazience! Wygodne uszy do chwytania ułatwiają jego przenoszenie. Zapomnij o rozgardiaszu wokół – ten organizer pomieści wszystko, co tylko chcesz! Dzięki uszom kosz może posłużyć za „przechowalnie” zabawek – tymczasową lub stałą :)

Kosz w kropki z praktycznymi uszami

https://feltlabel.pl/sklep/filcowy-kosz-w-kropki/

Nazywam go torbo-koszem :). Ten prostokątny kosz ze sztywnego filcu posiada wycięte kropki w technice laserowej. Dzięki temu nabiera kolorów poprzez przechowywane w nim przedmioty. Kosz wyposażyłam w uszy z bawełnianego sznura. Rewelacyjnie nadaje się do przechowywania… Wszystkiego! Ten kosz również szczególnie docenią go mamy – masowe przenoszenie zabawek z miejsca na miejsce nigdy nie było tak proste! :)

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.