Ciekawostki

Zielone Q&A – jak zdobyć darmowe kwiaty z mojej pracowni i jak w ogóle o nie dbam

Jeśli śledzicie mojego Instagrama, z pewnością dostrzegliście na publikowanych przeze mnie zdjęciach kwiaty, które są drugoplanowymi bohaterami moich postów. Dostaję sporo pytań na temat ich pielęgnacji, więc postanowiłam zebrać te najczęściej powtarzające się i przekazać moje odpowiedzi właśnie na nie.

Zanim przejdziemy do pytań, na początek krótka informacja o pieniążkach (zielonych) i o tym, co jeszcze rozkwita w mojej manufakturze.

W Felt Label gości Pilea peperomiowata, zwana potocznie pieniążkiem (nazwa ta pochodzi od jej okrągłych liści, przypominających monety). To bardzo popularna roślina doniczkowa, często wręczana w prezencie – podobno przynosi pieniądze i szczęście ?

Roślina ta jest łatwa w rozmnażaniu – wystarczy oddzielić małe sadzonki od egzemplarza matecznego i zasadzić je w nowej doniczce. Ponieważ moje rośliny mają dużo odnóżek, na specjalną prośbę moich Instagramowych followersów wysyłam je jedynie za koszt wysyłki!

Piszecie, że z moich rąk z pewnością będą dobrze rosły – jest mi szalenie miło to czytać ?

Poza pieniążkiem, w mojej manufakturze znajdują się jeszcze niebieskie paprocie tropikalne (wcale nieprzypominające paproci!) oraz oczywiście wspaniałe monstery, stanowiące motyw wielu moich produktów.

Q&A na temat pielęgnacji roślin z mojej pracowni

Oto najczęściej pojawiające się pytania o pielęgnację roślin wraz z moimi odpowiedziami:

1. Czy monstera jest trudna w utrzymaniu?

Moim zdaniem nie ?. Mam trzy egzemplarze i wszystkie wspaniale rosną. Lubią stać w jednym, niezbyt nasłonecznionym miejscu. Podlewam je od czasu do czasu. Jeśli monsterze się u Was spodoba, może osiągnąć naprawdę spore rozmiary, więc z czasem będzie potrzebowała dużo więcej miejsca.

2. Co zrobić z „suchymi” badylami wiszącymi z każdej strony monstery?

Zapewne pytanie dotyczy korzeni powietrznych. Obcinam je, ponieważ te szczególnie długie potrafią wrastać w różne powierzchnie (jeden z korzeni wrósł w sklejkę leżącą na blacie!). Warto jednak mieć na względzie, że bezpieczniej jest je gdzieś skierować.

3. Czy wszystkie monstery mają dziury?

Nie wszystkie monstery są tak samo “pięknie dziurawe” – niektóre egzemplarze mają tylko pęknięcia na liściach. Ja osobiście bardzo polecam monsterę z Ikea, ponieważ wspaniale się prezentuje i rośnie jak szalona!

Chcesz otrzymać ode mnie przesyłkę z odnóżkami pieniążka bądź zadać mi inne pytanie?

Zapraszam Was na mojego Instagrama! ?
A tu znajdziecie wszystkie “liściaste” produkty w moim sklepie.

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.