Prezenty

Jak wybrać prezenty firmowe dla klientów i kontrahentów?

Prezenty dla pracowników i kontrahentów to istotna część prowadzenia firmy. Umożliwiają łatwe sprawienie przyjemności i podkreślenie, że dana osoba jest ważnym ogniwem w prowadzeniu biznesu. Upominki dla pracowników i kontrahentów mogą być wręczane z wielu okazji. Jedną z ważniejszych są święta Bożego Narodzenia, do których warto się wcześniej odpowiednio przygotować. Ponieważ w dzisiejszych czasach mamy dostęp do różnej maści prezentów, ich wybór może być nie lada zagwozdką.

W poniższym artykule spróbuję Wam przedstawić, na co zwracać uwagę podczas wyboru takich świątecznych upominków oraz podpowiem kilka praktycznych prezentów, które z pewnością ucieszą każdą obdarowaną osobę!

Dlaczego są tak ważne prezenty biznesowe na święta?

Zacznijmy na początek od tego, dlaczego wręczanie upominków biznesowych na święta jest tak istotne? W dobie ogromnej konkurencyjności i tzw. “rynku pracownika” właściciel czy manager firmy powinien jak najczęściej pokazywać, jak bardzo poszczególne osoby są istotne w życiu firmy. Powinno się to odbywać systematycznie, różnymi drogami. Jeśli chodzi o pracowników, niezwykle ważne są codzienne pochwały, wspierające rozmowy i drobne gesty, podkreślające że dana osoba jest dla firmy niezwykle cenna. Jak wiadomo, ile różnych firm, tyle możliwości. Jednak święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem, w którym o pracownikach nie wolno zapomnieć. Z kolei jeśli chodzi o kontrahentów i klientów, upominek na święta jest sympatycznym gestem, podkreślającym jak bardzo ważna jest dla nas współpraca z daną osobą czy przedsiębiorstwem. W dobie ogromnej konkurencji, gdzie już nie tylko cena gra pierwsze skrzypce, dbanie o dobre relacje jest na wagę złota. Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia jest zatem doskonałą okazją, by te relacje podtrzymać, a nawet pogłębić.

Jakie muszą być dobre upominki firmowe?

Wiemy już, dlaczego wręczanie świątecznych upominków wewnątrz firmy jest istotne. Kolejnym pytaniem, jakie nasuwa się osobom poszukującym takich prezentów jest “co to znaczy dobry upominek firmowy?”. Ogromna liczba dostępnych upominków sprawia, że wybór nie jest wcale oczywisty. Tym bardziej, że prezenty dla pracowników i kontrahentów będą różnić się odrobinę od tych, jakie kupujemy bliskim osobom. Inne będą kryteria wyboru takiego prezentu. Przede wszystkim klienci, kontrahenci czy pracownicy to osoby, z którymi pozostajemy zazwyczaj na formalnej stopie. Nie do końca więc zawsze wiemy co lubią, czy co ich interesuje prywatnie.

W kwestii upominków dla pracowników czy kontrahentów istotna jest jeszcze inna kwestia, a mianowicie – budżet. Poza firmami, gdzie te budżety są duże, większość firm stawia raczej na upominki symboliczne, a więc niewymagające ogromnych budżetów. Ważna jest również użyteczność takiego prezentu. Dobry upominek firmowy powinien być zatem neutralny, praktyczny, ale oczywiście – sprawiający radość. Wszak o to chodzi we wręczaniu upominku, niezależnie kto jest jego odbiorcą. Na co więc warto postawić, jeśli chodzi o prezenty biznesowe? Poniżej postaram się podpowiedzieć kilka, moim zdaniem, trafionych upominków:)

Personalizowane prezenty na święta dla klientów

Upominek dla klienta z okazji świąt Bożego Narodzenia to świetny sposób, aby docenić go za to, że wybrał właśnie nasza firmę. Nawet najmniejszy podarunek z pewnością go ucieszy, a nasza firma może wyłącznie na tym zyskać. Wręczanie upominków klientom pomoże utrzymać dobre relacje z nimi, a także budować świadomość naszej marki i jej wizerunek. A to, jak wiadomo – wartości bezcenne, nie do kupienia w żadnym sklepie. Personalizowane prezenty na święta dla klientów nie muszą wbrew pozorom kosztować krocie, a ich zakup można bez problemu zawrzeć w kosztach uzyskania przychodu przez firmę. Co będzie idealnym podarunkiem dla klienta? Moim zdaniem warto postawić na personalizowane upominki, takie jak na przykład filcowa podkładka pod laptopa. Będzie to nie tylko element budujący świadomość naszej marki, ale również praktyczny prezent. Taką podkładkę pod laptopa można dowolnie spersonalizować, zarówno jeśli chodzi o jej wymiar, kolor i dodatkowe elementy – logotyp czy dowolne napisy. Aby zamówić spersonalizowany prezent, wystarczy wysłać do mnie wiadomość z podaniem wszystkich niezbędnych szczegółów, które pomogą mi stworzyć przynoszący radość upominek dla klienta!

Zobacz wszystkie podkładki filcowe

Praktyczne gadżety z logo firmy dla kontrahentów

Kontrahenci to kolejna grupa, którą warto docenić za współpracę z naszym przedsiębiorstwem z okazji świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w przypadku wręczania prezentów dla klientów, prezenty biznesowe są nie tylko miłym gestem. Skutecznie mogą przypominać o naszej firmie, wzbudzać z nią pozytywne skojarzenia. Jeśli kontrahent jest stały, z pewnością zwiększymy takim upominkiem szanse na dłuższą współpracę. Takie efekty możemy osiągnąć stawiając na personalizowane prezenty od firmy. Praktyczne gadżety z logo firmy będą użyteczne, ich wręczenie sprawi obdarowanemu kontrahentowi niebywałą radość, a jednocześnie możemy w nienachalny i subtelny sposób przechwycić na nim informacje reklamowe. Produktem z mojej manufaktury, który świetnie się w tym sprawdzi jest filcowa podkładka pod klawiaturę i myszkę w sporym wymiarze. Jest to gadżet, który może być z powodzeniem wykorzystany zarówno w biurze, jak i w domu. Personalizowane podkładki z filcu są bardzo trwałe i łatwe w pielęgnacji i charakteryzuje je elegancki styl, który skomponuje się właściwie z każdym wnętrzem. Możesz je zamówić w standardowym, szarym kolorze bądź wybrać inna barwę z dostępnej palety, którą znajdziesz na karcie produktu.

Zobacz wszystkie produkty Home Office

Oryginalne prezenty dla pracowników i klientów

W dobie dostępności różnorodnych prezentów nic dziwnego, że wiele osób ma ogromny problem z wybraniem tych odpowiednich. Często zdarza się, że brak czasu i świąteczna gorączka, która zaczyna się już z początkiem listopada prowadzą do przypadkowych zakupów upominków biznesowych. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkim – zarówno pracownikom, jak i kontrahentom kupić takie same prezenty, najlepiej w jednym miejscu. Jednak wspomniana konkurencyjność i masowość sprawiają, że takie prezenty biznesowe mogą “zniknąć w tłumie”. Wiele firm do dzisiaj stawia na kartki świąteczne i ewentualnie słodkie upominki. Nie ma w tym oczywiście nic złego! Jednak jeśli poważnie podchodzimy do kwestii wizerunkowych, prezenty od firmy warto przemyśleć z większym wyprzedzeniem. Oryginalne prezenty dla pracowników i klientów sprawią, że skojarzenia z Twoją firmą będą wyłącznie pozytywne. Dobre wrażenie to w dużej ilości przypadków krok do sukcesu, a więc wręczanie oryginalnych prezentów, jakich dane osoby nie dostaną w innym miejscu to również sposób na budowanie świadomości marki, a nawet zwiększenie ruchu biznesowego!

Jakościowe prezenty świąteczne od firmy

Powyżej powiedziałam o oryginalności prezentów biznesowych. Jednak jeśli chodzi o prezenty firmowe na święta Bożego Narodzenia, powinny one być również jakościowe. Masowe produkty, jakie znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych zazwyczaj mają krótką żywotność i nie do końca są również użyteczne. Większość produktów, jakie znajdziesz w moim sklepie wykonuję z ekologicznego filcu syntetycznego, który ma rewelacyjne właściwości. Niezależnie, czy będzie to podkładka pod laptopa, pod klawiaturę, podkładki pod kubki czy nawet torebki, każda z tych rzeczy jest bardzo trwała i służy właścicielom przez długi czas. Produkty z filcu to również pomysł na prezenty biznesowe od firmy dla wszystkich, dla których los naszej planety nie jest obojętny. To również doskonały sposób na podkreślenie, że firma wręczając upominki dba o środowisko naturalne. Wszystkie produkty z filcu wykonywane są z materiału uzyskanego z recyklingu butelek PET i są w 100 % bezpieczne. Stawiając na jakościowe prezenty świąteczne od firmy z pewnością sprawisz, że będzie ona kojarzona w przyjemny sposób.

Eleganckie prezenty dla klientek

Przedstawiłam Ci powyżej pomysły na prezenty biznesowe dla klientów, kontrahentów i pracowników, które mogą być wręczone osobom obu płci. Jeśli jednak grupą Twoich klientów są głównie kobiety, warto sprezentować im coś wyjątkowego!

Torebka to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnej damskiej garderobie. Torba filcowa to świetna propozycja dla kobiet, które cenią sobie nie tylko styl, wygodę, ale również ekologię i trwałość. Torebki pochodzące z masowych produkcji często bardzo szybko się niszczą i mimo niekiedy niskiej ceny, nie posłużą właścicielce zbyt długo. Torby wykonane z filcu z kolei mogą nam towarzyszyć przez wiele lat, a dodatkowo świetnie zgrywają się z różnymi stylami – są doskonałe zarówno do bardziej eleganckiego looku, jak i codziennego, luźniejszego stylu.

Moja propozycja toreb filcowych obejmuje zarówno duże torby mieszczące laptopa, jak i popularne kopertówki czy chanelki – doskonałe na każdą okazję. To świetny pomysł na prezent dla klientki, którą szczególnie zechcesz docenić za dobrą współpracę!

Zobacz wszystkie torebki filcowe

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.