Prezenty

Jak wybrać oryginalny prezent na urodziny?

Wybór urodzinowego prezentu nie należy w dzisiejszych czasach do najprostszych zadań. Dzięki ogromnej ilości sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, możemy tak naprawdę kupić wszystko. Dla wielu ludzi wyznacznikiem wspaniałego prezentu jest jego nietuzinkowość – pragną podarować najbliższej osobie coś wyjątkowego i trudnego do podrobienia. Nie zawsze jednak wiedzą, czym się kierować, aby rzeczywiście wybrany prezent był oryginalny i sprawił ogromną radość. W dzisiejszym wpisie postaram się Wam podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę ?

Oryginalny prezent na urodziny nie musi być drogi

Niektórzy uważają, że prezent na urodziny wręczany bliskiej osobie nie powinien należeć do najtańszych. Zdecydowanie się z tym nie zgadzam – wszak liczy się gest, a nie ilość wydanych pieniędzy. Wszystko jednak zależy od naszych możliwości i tak naprawdę rodzaju planowanego prezentu. Ważne moim zdaniem jest to, aby prezent był trudny do podrobienia, a do tego celu nie potrzebujemy dużej ilości pieniędzy – wystarczy pomysł. Jednym z najlepszych sposobów na wybranie oryginalnego prezentu są przedmioty wykonywane na indywidualne zamówienie. Z pewnością nie znajdziemy tego w masowych sklepach, warto więc rozejrzeć się za tego typu rozwiązaniem w sklepach internetowych. Ja na przykład w mojej manufakturze tworzę wiele produktów wedle projektów moich klientów (często wchodzą one również do regularnej sprzedaży). Jednym z pomysłów na oryginalny prezent jest stworzenie obrazu filcowego – dzięki nowoczesnej technologii możemy wyciąć dowolny wzór, a co za tym idzie – idealnie spersonalizować podarunek!

Jak wybrać prezent, aby był trafiony?

Z pewnością nie raz i nie dwa doświadczyliście uczucia niepewności, czy wybrany przez Was prezent na urodziny spełni oczekiwania obdarowanego i czy rzeczywiście pojawi się na jego twarzy nieudawany uśmiech… Faktem jest, iż podstawowym celem prezentu urodzinowego jest sprawienie radości i uśmiechu. Warto jednak zwrócić uwagę na bardziej prozaiczny aspekt, a mianowicie – na użyteczność prezentu. Trafiony prezent to taki, który na drugi dzień po wręczeniu nie znajdzie się w zakamarkach szafy, a będzie systematycznie używany. Wybierając prezent, zastanów się więc, o czym bliska Ci osoba marzy bądź czego potrzebuje. Sięgnij również pamięcią do rozmów, być może w luźnej konwersacji wspomniała Ci o czymś, co teraz możesz spełnić? Dopasuj prezent do stylu życia i potrzeb, a z pewnością trafisz w dziesiątkę!

Oryginalny prezent dla dziewczyny, żony, siostry czy koleżanki

Trudno jest mi wskazać kobietę, która nie lubi torebek. Nie jest żadną tajemnicą, że jest to dla nas bardzo ważny element uzupełniający stylizację, ale przede wszystkim niezbędny przedmiot używany każdego dnia. Niezależnie, czy wybieramy się do pracy, na zakupy, spotkanie służbowe, na randkę czy koncert, potrzebujemy ulokować potrzebne drobiazgi w poręcznym miejscu. Dlatego też nerki, ale również torebki na ramię w różnych rozmiarach stanowią praktyczny, ale również oryginalny prezent – jeśli nie pochodzi z popularnej sieciówki, o czym wspomniałam już wyżej ?. Jeśli zdecydujesz się na kupno torebki wykonanej, chociażby z filcu syntetycznego, zyskasz gwarancję, iż prezent będzie nie tylko praktyczny, estetyczny i oryginalny, ale również wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu będzie służył właścicielce bardzo długo.

Prezenty dla kochających styl eko

Oryginalny prezent na urodziny powinien uwzględniać upodobania bliskiej Ci osoby. Dla coraz większej liczby osób duże znaczenie ma ekologia i ruchy typu „zero waste”. Ja także jestem fanką ekologicznego stylu życia, stąd też do wykonywania wszystkich produktów w mojej manufakturze stosuję wyłącznie eko-materiały, a głównym z nich jest filc syntetyczny, który pochodzi z recyklingu (przetworzonych butelek PET). Dlatego też wyjątkowym prezentem dla osoby, dla której ważne jest dbanie o naturalne środowisko, będzie przedmiot wykonany z tego materiału. Może to być nietuzinkowy model większej lub mniejszej torebki bądź atrakcyjne ozdoby do domu, takie jak, chociażby filcowe podkładki pod kubki lub talerze.

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.