Filc

Domowe, wielkanocne dekoracje z filcu

Niespełna trzy miesiące temu szykowaliśmy się do gwiazdki, a za pasem już kolejne święta – tym razem wielkanocne! Ze względu na panującą i nużącą wszystkich pandemię to kolejna Wielkanoc, która znacząco będzie różnić się od świąt, które znamy z poprzednich lat. Ale nie traćmy nadziei i dobrego ducha! Fakt jest taki, iż zbliża się świetny moment na odmianę naszych wnętrz. Jak przy każdym sezonie, i tym razem przygotowałam dla Was coś specjalnego!

Symbole, bez których trudno byłoby o filcowe ozdoby wielkanocne

Jeśli Boże Narodzenie to gwiazdki, choinki i Mikołaje, a jeśli Wielkanoc to… Pisanki, zajączki i kurczaki! Wielkanoc to najważniejsze święto dla każdego chrześcijanina, upamiętniające zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to wyjątkowy czas, wiążący się z religijnością, ale też i tradycjami. Symbole wielkanocne nie są tylko wymysłem, ale posiadają głębokie znaczenie. Najważniejszym symbolem świąt wielkanocnych są jajka. Oznaczają początek nowego życia i triumf życia nad śmiercią. Trudno sobie wyobrazić te święta bez kolorowych pisanek! Co ciekawe, ich malowanie to tradycja popularna już w czasach starożytnych! Wraz z upływem stuleci metody malowania pisanek ewoluowały, jednak dzisiaj w wielu domach wspólne malowanie pisanek jest już tak zakorzenioną tradycją, jak ubieranie choinki na Boże Narodzenie. Kolejnym, bardzo pozytywnym i uwielbianym symbolem wielkanocnym są zające. Te piękne stworzenia zwiastują nadejście wiosny, są także symbolem szczęścia i płodności. Nie mniej ważnymi symbolami Wielkanocy są baranek i kura. To właśnie ta druga znosi jajka, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić prawdziwe święta. Podczas projektowania filcowych ozdób na święta postanowiłam postawić właśnie na najpopularniejsze symbole Wielkanocy: zajączka, kurę i pisanki. Sprawdźcie poniżej, co dla Was przygotowałam!

Filcowy zając – kieszonka na sztućce

Ponieważ bożonarodzeniowe kieszonki na sztućce cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, idąc za ciosem postanowiłam przygotować również ich wersję wielkanocną! Filcowa kieszonka na sztućce w formie zająca będzie stanowić świetną alternatywę dla jednorazowych serwetek. Możesz ją zamówić w wielu kolorach, jednak ja najbardziej polecam kolor szary i żółty. Pierwszy z nich jest stonowanym kolorem, który nie będzie rzucał się w oczy. Natomiast drugi wyróżni się doskonale na stole – jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie planujemy zbyt wielu dekoracji, pragniemy zaszaleć kolorystycznie. Kieszonka wykonana jest z ekologicznego filcu o grubości 4 milimetrów, który jest bardzo prosty w czyszczeniu i pielęgnacji.

Filcowy zając kieszonka na sztućce:

Filcowy zając kieszonka na sztućce

Podkładki filcowe w kształcie kury – pod kubki i talerze

Odkąd zakochałam się w tworzeniu podkładek filcowych o różnym kształcie, nie wyobrażam sobie już świąt bez tematycznych podkładek na stole! W Wasze ręce oddaję podkładki filcowe pod talerze i pod kubki w kształcie kury. Osobiście uwielbiam je za to, że świetnie łączą ze sobą funkcję dekoracyjną i funkcjonalną. Szczególnie pasują do minimalistycznych i skandynawskich wnętrz. Skutecznie zabezpieczą stół przed zarysowaniami, zabrudzeniami i działaniem wysokiej temperatury. Jest to niezbędny gadżet zarówno na szklane, jak i na drewniane stoły – kuchenne, jadalne i salonowe.

Duża, filcowa podkładka pod talerz:

Podkładka filcowa pod talerz kura

Filcowe wielkanocne podkładki pod kubek:

Podkładka filcowa pod kubek kura

Filcowe pisanki w różnych formach

Trudno wyobrazić sobie dom bez ozdób w kształcie pisanek! W moim sklepie znajdziecie je w kilku ciekawych formach. Przede wszystkim gorąco polecam wielkanocną odsłonę wieńca z pasiastymi pisankami, który można zawiesić na drzwiach, ale również położyć na wielkanocnym stole. Wieniec można z powodzeniem urozmaicić kwiatowymi dekoracjami. Kolejną propozycją są wielkanocne zawieszki oraz girlanda z filcowymi pisankami. Wszystkie pisanki z filcu są grawerowane w pionowe i poziome paski. Można je zamówić w różnych kolorach z podanego w sklepie próbnika, dzięki czemu dopasujemy dekoracje do naszych wnętrz!

Wieniec z filcowych pisanek:

Wieniec z filcowymi pasiastymi pisankami

Filcowe zawieszki w kształcie pisanek:

Filcowe zawieszki w kształcie pisanek 15 sztuk

Girlanda z filcowych pisanek:

Girlanda z filcowymi pasiastymi pisankami

Więcej wielkanocnych produktów można znaleźć w kategorii Święta Wielkanocne

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.