Obrazy z filcu

Obrazy z filcu – doskonały prezent dla lekarza

Wręczanie prezentów to ogromna radość i satysfakcja. Szczególnie, gdy na twarzy osoby obdarowanej możemy dostrzec autentyczny uśmiech potwierdzający, że prezent jest trafiony. Ale nie czarujmy się – wybór prezentu często nie należy do najprostszych zadań. Tym bardziej, gdy swoim prezentem pragniesz okazać wdzięczność osobie, której prywatnie nie znasz – chociażby lekarzowi. Może się to również okazać skomplikowane nawet wtedy, gdy lekarz znajduje się w kręgu Twoich znajomych lub rodziny. Jaki prezent dla lekarza wybrać? Mam dla Ciebie pewną propozycję…

Prezent dla lekarza – wręczać czy nie?

Zanim przejdę do konkretnej propozycji prezentowej, zastanówmy się przez chwilę, czy rzeczywiście powinniśmy wręczać prezent lekarzowi – zakładając, że jest to prezent w podzięce za opiekę czy pomoc. Wiele osób zastanawia się nad tym, a niektórzy dochodzą do wniosku, że prezent dla lekarza może być odebrany jako łapówka i cała sytuacja z wręczeniem prezentu zamiast być przyjemną dla obu stron, będzie bardzo niezręczna. Można to jednak rozwiązać, stosując się do kilku reguł. Powinny one sprawić, że prezent będzie odebrany jako dowód wdzięczności, a nie jako oczywista próba przekupienia (np. w celu “wymuszenia” lepszego traktowania czy przepuszczenia w kolejce do zabiegu). Najbardziej oczywista zasada mówi, żeby nie wręczać w prezencie gotówki. Po drugie, prezent dla lekarza nie powinien być też zbyt kosztowny – wszak chodzi o miły gest – sprawienie przyjemności lub podkreślenie wdzięczności. Po trzecie – prezent powinien być wręczony „po wszystkim” – po zakończonej ciąży, operacji, czy zakończeniu leczenia – wówczas będzie on jasnym sygnałem, że stanowi swoiste okazanie wdzięczności.

Obraz z filcowym mózgiem

Obraz z filcowym mózgiem

Obraz z filcu dla lekarza każdej specjalizacji

W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego prezentu nie jest łatwy, ponieważ mamy dostęp do przeróżnych przedmiotów i prezentów w formie przeżyć. Jakiś czas temu wpadłam więc na pomysł stworzenia obrazów z filcu i pierwsze, co przyszło mi do głowy, to prezent dla kardiologa przedstawiający wycięte z filcu serce. Pomyślałam, że piękna oprawa sprawi, że będzie to świetny pomysł na prezent dla lekarza. I co istotne – trudny do podrobienia! Następnym krokiem było połączenie serca i mózgu (świetne zarówno dla pary lekarzy, jak i dla osób bez wykształcenia medycznego!), samego mózgu i płuc. Doszłam do wniosku, że dzięki laserowemu wycinaniu poszczególnych organów kojarzonych z konkretną specjalizacją, taki prezent dla lekarza poza nietuzinkowością, będzie również doskonale spersonalizowany. Taki upominek może zagościć zarówno w gabinecie lekarskim, jak i na półce w domu czy mieszkaniu.

Obraz z filcowym sercem

Obraz z filcowym sercem

Obrazy z filcu – jak powstają?

Wiele osób zadaje mi pytanie, w jaki sposób tworzę tak idealne wzory, tworzące moje obrazy z filcu. Zatem pędzę z odpowiedzią! Podobnie jak w przypadku tworzenia torebek czy dekoracji z filcu, do wycinania wzorów wykorzystuję nowoczesny ploter laserowy. Z jego pomocą mogę tworzyć najbardziej wymyślne wzory, co umożliwia mi tworzenie produktów (a co za tym idzie – również prezentów) na indywidualne zamówienie! Jeśli w moim sklepie nie dostrzeżesz wzoru, który chciałabyś komuś sprezentować – nie przejmuj się! Wystarczy, że wyślesz mi wiadomość mailową, a ja zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby stworzyć produkt taki, jaki sobie wymarzyłaś! Obrazy pochodzące z mojej manufaktury tworzone są z 8 milimetrowego filcu, szkła i białej ramy MDF. Filc możesz wybrać z 20 dostępnych kolorów! Dzięki zastosowaniu dwóch warstw materiału wycięty wzór wydaje się być trójwymiarowy. Obraz z filcu może być zawieszony na ścianie, jak i postawiony stabilnie na regale czy półce. Niedrogi, oryginalny i miły prezent, prawda? ?

Obraz z filcowymi płucami

Obraz z filcowymi płucami

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.