Home Office, Podkładki filcowe

Akcesoria biurowe z filcu — czy to dobry pomysł?

Niezależnie od tego, czy pracujecie w biurze, czy może macie swoje własne „home office”, wykonywanie obowiązków zawodowych bez części przedmiotów jest niemożliwe. Do wygodnej pracy potrzebujemy przede wszystkim biurka i komputera. Jednak nie bez znaczenia są również różnego rodzaju akcesoria. Poza torebkami i produktami dekoracyjnymi, w Felt Label zaprojektowałam linię, która z pewnością przyda się w każdym biurze. Czy akcesoria biurowe z filcu to dobry pomysł? Sprawdźmy!

Jakie artykuły z filcu sprawdzą się w biurze?

Syntetyczny filc, którego używam do tworzenia produktów w mojej manufakturze charakteryzuje niebywała funkcjonalność. Jest to materiał łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu, trwały oraz odporny na uszkodzenia. Stąd też można go wykorzystać w przestrzeniach biurowych. Akcesoria biurowe z filcu to propozycja gadżetów, które pełnią funkcję 3 w 1 – stanowią minimalistyczną dekorację, chronią blaty przed uszkodzeniami i pomagają w organizacji pracy. Przechodząc do zakładki “home-office” w moim sklepie, znajdziesz praktyczne filcowe przedmioty do biura, które poniżej Ci przybliżę. Znajdziesz wśród nich filcowe podkładki pod myszkę, klawiaturę i laptopa czy filcowe organizery. Jednak nie sugeruj się proszę pojęciem “home-office” – są to przedmioty, które świetnie odnajdą się w każdym biurze, również tym “zwykłym” :)

W żadnym wypadku nie należy stawiać na ilość przedmiotów, a na ich jakość i praktyczność. Przygotowana przeze mnie kolekcja akcesoriów biurowych z filcu to minimalistyczne, nierzucające się w oczy przedmioty, które ułatwią i umilą czas spędzany przed komputerem.

Jak utrzymać porządek na biurku?

Ile osób, tyle różnych charakterów, a co za tym idzie – stylów pracy. Część z nas lubi od czasu do czasu zrobić gruntowne porządki na biurku, niektórzy – robią to częściej, ale mniej dokładnie.

Niezależnie, do którego “team-u” się zaliczasz, warto pamiętać o kilku sposobach ułatwiających utrzymanie porządku na biurku. Sposoby te są na szczęście uniwersalne, więc można je stosować zarówno pracując na home-office, jak i w biurze stacjonarnym :)

Przede wszystkim, na biurku powinny znajdować się przedmioty wyłącznie potrzebne nam w danej chwili. Zniesienie tony segregatorów, kalkulatorów, laptopów i masy innych drobiazgów z pewnością nie pomoże w skupieniu się na pracy.

Nie jest to łatwe, ale warto z biurka na bieżąco usuwać niepotrzebne nam w danym czasie przedmioty, co po pierwsze pomoże w utrzymaniu porządku, a po drugie – ułatwi nam samą pracę.

Wszelkie drobne akcesoria do pisania warto przechowywać w jakimś organizerze albo chociaż w szufladzie – ale o regularnym sprzątaniu szuflad też trzeba pamiętać! Samo sprzątanie biurka powinniśmy mieć w swoim kalendarzu zaplanowane i dzielnie się tego planu trzymać. Podobnie z wszelkimi papierami czy fakturami – warto je posegregować i opisać.

Podkładka filcowa — funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego biurka

Nie da się ukryć, że w pracy spędzamy sporą cześć naszego czasu. Systematyczne korzystanie z biurka może sprawić, że po pewnym czasie jego blat się porysuje, przetrze czy przybrudzi. Aby jednocześnie zadbać o samo biurko, jak i o nasze samopoczucie podczas pracy, warto na biurko kupić podkładkę filcową, którą zaprojektowałam specjalnie z myślą o osobach pracujących na home-office. Artykuły do biura mogą, a nawet powinny mieć również taką postać. Filcowa podkładka na biurko będzie doskonale chronić blat biurka przez porysowaniem lub zabrudzeniem. Picie kawy podczas pracy nie będzie musiało teraz kończyć się nieestetycznymi plamami! Dzięki podkładce możemy też w łatwy sposób wyznaczyć miejsce na komputer czy na innego rodzaju sprzęty, niezbędne nam do pracy. Podkładka zapewnia stabilność i izolację od brudu czy kurzu. Swobodnie można na niej położyć myszkę czy laptopa. Jednak zamiast dużej podkładki możesz kupić mniejszą – pod konkretny sprzęt, np. myszkę ?

Filcowa podkładka pod laptopa

Twój laptop nie stoi stabilnie na biurku i korzystanie z niego kończy się irytacją? A może nie chcesz go bezpośrednio stawiać na biurku, aby nie porysować blatu? Filcowa podkładka pod laptopa skutecznie rozwiąże Twoje problemy ?. Jeśli do pracy używasz komputera stacjonarnego, podkładka może śmiało posłużyć pod klawiaturę i myszkę. Dzięki temu sprzęty będą stały stabilnie, a nie „fruwały” po całym biurku. Podkładka służy też utrzymaniu czystości – filc syntetyczny czyści się bardzo łatwo i szybko, więc plamy od kawy czy herbaty nie będą już tak problematyczne.

Jeśli już podkładka filcowa na biurko przyjmie wilgoć, która niespostrzeżenie wydostanie się z filiżanki z poranną kawą, materiał filcowy bardzo szybko wyschnie i wyparuje.

Szybkie przetarcie szmatką i możemy zapomnieć o plamach! Wszelkie drobne paproszki czy kurz można w banalnie łatwy sposób usunąć za pomocą zwykłej rolki z klejem.

Organizacja biurka – inspiracje i pomysły

Ponieważ jestem minimalistką (co zapewne zauważyliście na Instagramie ), od lat polecam ten styl przy dekoracji wnętrz. Nie będzie odkryciem, jeśli polecę Wam to również jeśli chodzi o organizację biurka do pracy. Wspomniane przeze mnie powyżej artykuły do biura w 100% wystarczą Wam, jeśli chodzi o wygodę i zabezpieczenie blatu. Organizery filcowe z kolei mogą posłużyć do przechowywania zarówno akcesoriów biurowych, jak i wszelkich papierów.

Zobacz tu, jak łatwo i szybko możesz odmienić wygląd swojego biurka, stosując nowoczesny filc na biurko:

Wszelkie podkładki na biurko mogę przygotować na wymiar – więc jeśli posiadacie biurko o nietypowym wymiarze (bądź bardzo małe/duże) – nie ma problemu, abym przygotowała dla Was podkładki w odpowiednim rozmiarze. Podobnie sprawa wygląda z organizerami.

Czemu warto wybrać filc na biurko?

Filc na biurko wydaje się być najlepszym materiałem, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych – a te z kolei wynikają z samych właściwości tego materiału.

Filc już od jakiegoś czasu wraca do łask i coraz śmielej zaczyna rządzić w różnego rodzaju przedmiotach dekoracyjnych czy w modzie.

Jest bardzo łatwy w konserwacji, czyszczeniu i nie gniecie się. Dzięki temu jest to materiał świetnie zabezpieczający biurko przed zabrudzeniem, ale też porysowaniem —w jak wiadomo, różne rzeczy mogą się wydarzyć podczas pracy. Dzięki nowoczesnemu wyglądowi możemy zyskać serię przedmiotów, które współgrają ze sobą, nie gryzą się, ale jednocześnie również nie rzucają się w oczy.

Filc na biurko stanowi delikatny dodatek, ale świetnie spełniający swoje funkcje. Artykuły do biura z filcu sprawdzą się zarówno w naszym własnym home-office (niezależnie od jego wystroju), jak w i biurze stacjonarnym. Dużą zaletą filcowych podkładek i organizerów jest ich uniwersalność – nawet, jeśli tryb home-office jest przejściowy albo hybrydowy, przedmioty te można śmiało wykorzystać w innych sytuacjach i pomieszczeniach – w salonie, kuchni, a nawet w łazience. Filc jest na tyle wdzięcznym materiałem, że sprawdzi się dosłownie wszędzie ?

Filcowa podkładka pod klawiaturę i myszkę 60cm na 30cm

Original price was: 81,00 zł.Current price is: 73,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 73,00 .

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.