Pakowanie

O tym jak pakuje przesyłki

Bardzo często dostaję wiadomości, a to że paczka pięknie zapakowana, a że miło jest otwierać i zobaczyć zawartość, że wszystko dopracowane w najmniejszych detalach. Dlatego pomyślała, że napiszę słów kilka o tym jak własnoręcznie pakuję każdą przesyłki. W sekrecie dodam, że bardzo to lubię :)

paczki

Skąd biorę kartony?

Nie mam pojęcia ile przesyłek już zapakowałam… myślę, że od początku FL możto być dobrych kilka tysięcy. Opakowania były różne, na początku koperty, później papier owinięty przypadkową, niebieską taśmą. Potem kartony z odzysku z najróżniejszymi nadrukami ;) aż do zeszłego roku w którym to odkryłam eSklep Poczty Polskiej. Nie przewidziałaś się “naszej” poczciwej poczty ;). Nareszcie mogę zamówić kartony w różnych wielkościach (tak jak moje produkty) i w niedużych ilościach. Wcześniej jedyne oferty na jakie natrafiałam to “kup 1000 szt. a dodatkowe 100 dostaniesz gratis” ;). A ja nawet nie miałbym tego gdzie trzymać.

paczki

Przede wszystkim eko

Bardzo zależało mi na tym, żeby opakowania były jak najmniej plastikowe. Dlatego wybrałam szary karton, szary papier jako wypełnienie, i szare tzn. również papierowe etykiety, przywieszki. Wszystko drukuję sama na domowej drukarce i tnę nożykiem. Jedynym elementem tej układanki, który jest mało eko to klej na gorąco, którym zaklejam kartony. Jakoś muszę zamknąć paczkę, a to wydaje mi się lepszym wyjściem niż kilometry taśmy klejącej, czy folii stretch.

pakownaie

Pakowanie to relaks

Powiem Ci szczerze, że bardzo lubię sam proces pakowania, bardzo mnie odpręża i relaksuje. Lubię moment, w którym myślę do kogo “idzie” dana przesyłka. Mogę dodać coś od siebie w prezencie co pasuje do całości zamówienia, a nie jest tylko przypadkowym gratisem. Sprawdzam ostatni raz czy wszystko jest na swoim miejscu i puszczam w drogę do Ciebie :)

martyna paczki

Z myślą o kliencie

Opakowanie jest proste nie ma w nim nic nadzwyczajnego, ale to co tworzy ono razem z tym co jest w środku jest zrobione przez mnie z myślą o Tobie i dla Ciebie. Wiem to może brzmieć jak frazes, ale tak jest i mam nadzieję, że sprawi Ci najzwyczajniej, najprościej radość :)

author-avatar

O Martyna

założycielka i projektantka manufaktury Felt Label. Od wielu lat projektuje oraz tworzy użyteczne i dekoracyjne produkty z filcu syntetycznego. Najważniejsza jest dla niej jakość – przywiązuje ogromną uwagę do najmniejszych detali – od projektu, przez wykonanie, aż po zapakowanie paczki i jej wysyłkę.